Як діагностувати ортоміксовірус?

Ріст вірусу в культурах тканин виявляють тест на гемадсорбцію: еритроцити додають до культури та прикріплюються до брунькування вірусу з інфікованих клітин. Якщо культуральний тест позитивний, для ідентифікації вірусу можна використати серологічні тести зі специфічною антисироваткою.

Клінічні особливості ортоміксовірусу

  • Інфекція починається з продромальних симптомів, таких як лихоманка, біль у горлі, головний біль, кашель, втома та міалгія.
  • Нежить у цих пацієнтів зазвичай відсутній.
  • Шлунково-кишкові симптоми зустрічаються дуже рідко.
  • Найчастішим позалегеневим симптомом є міалгія.

Діагностика та тести Медичні працівники можуть діагностувати пташиний грип за допомогою мазка з горла або носа. Вони регулярно не перевіряють на пташиний грип, тому ви повинні повідомити їм, що ви контактували з птахами чи іншими тваринами, які можуть бути заражені.

Виявлення геномів вірусної РНК і ДНК можна проводити за допомогою полімеразна ланцюгова реакція. Ця техніка створює багато копій геному вірусу за допомогою вірусоспецифічних зондів. Варіанти ПЛР, такі як ПЛР зі зворотною транскриптазою та ПЛР у реальному часі, також можна використовувати для визначення вірусного навантаження в сироватці крові пацієнта.

Ортоміксовіруси (myxo = слиз) є сферичні або ниткоподібні РНК-віруси діаметром 80–120 нм зі спіральним нуклеокапсидом, укладеним у оболонку, отриману шляхом брунькування з плазматичної мембрани.

Грип викликається інфекцією дихальних шляхів вірусами грипу, РНК-вірусами роду Orthomyxovirus. Віруси грипу класифікуються на 4 типи: A, B, C і D. Віруси грипу A і B зазвичай викликають захворювання людей і сезонні епідемії.

Оцініть статтю