Як кров засвоює глюкозу?

Бета-клітини виділяють інсулін у кров, коли концентрація глюкози висока. Інсулін потрапляє в кровотік і зв’язується з рецепторами на клітинах м’язів і печінки, змушуючи ці клітини поглинати і зберігати глюкозу..

Глюкоза всмоктується з кишечника і транспортується до клітин організму разом з кров’ю. Мозок і еритроцити залежать від постійного надходження глюкози з плазми крові, тоді як, наприклад, печінка і м’язи можуть зберігати глюкозу у формі глікогену для подальшого використання.

Глюкоза направляється з кишечника в i кровотік, де вони транспортуються до клітин організму за допомогою інсуліну. Це цілком природний процес, коли рівень цукру в крові підвищується після їжі, і потрібно 1½-2 години, перш ніж усі вуглеводи поглинаються з крові.

інсулін це гормон, який утворюється в так званих бета-клітинах підшлункової залози і виділяється в кров. Інсулін виконує дві основні функції: інсулін діє як ключ для поглинання клітинами цукру (глюкози) з крові.

Клітини мозку постійно поглинають цукор із крові незалежно від інсуліну. Мозок має лише скромну здатність зберігати цукор. Ця ємність відповідає кільком хвилинам споживання. Іншими джерелами енергії є жири, які мозок може певною мірою використовувати, особливо у зв'язку з голодуванням.

Глюкоза циркулює в кровотоці і використовується як живлення клітинами організму. Але клітини не можуть самостійно засвоювати глюкозу. Гормон під назвою інсулін, який виробляється в підшлунковій залозі, повинен спочатку зв’язатися з поверхнею клітини. Коли це відбувається, клітини активуються, і вони стають здатними поглинати цукор.

Оцініть статтю