Як розрахувати формулу осмолярності?

Розрахунок осмолярності Для розрахунку осмолярності можна використовувати такі рівняння: Розрахована осмолярність = 2 (Na+) + 2 (K+) + глюкоза + сечовина (все в ммоль/л); АБО Розрахована осмолярність = 2 (Na+) + глюкоза + сечовина (все в ммоль/л).

Осмоляльність – це міліосмолі розчинених речовин на один кілограм (або літр) води розчину (плазми) і розраховується за осмолярність, поділена на воду плазми. Осмольну концентрацію коригують на осмольну активність за допомогою осмотичного коефіцієнта φ.

Осмолярність являє собою кількість міліозолів на літр розчину. Осмолярність сольових розчинів для внутрішньовенного введення можна легко розрахувати помноживши концентрацію натрію та калію на 2. Таким чином, осмолярність 0,9% фізіологічного розчину становить 308 мОсм/л (154 × 2).

Для розрахунку осмолярності використовується кілька формул, деякі з яких включають калій у розрахунок. Наприклад: Розрахована осмолярність (ммоль/л) = 1,86 (Na + K) + Глюкоза + Сечовина + 10.

Осмолярність 0,5 М розчину NaCl дорівнює 1,0 осмоль тому що NaCl дисоціює на два іони, Na+ і Cl-, таким чином подвоюючи кількість частинок у розчині. Осмолярність розчину визначається як загальна концентрація всіх частинок розчиненої речовини в розчині.

Формула осмолярності

  1. Розчини, виготовлені з 1 розчиненої речовини (наприклад, натрію): осмолярність = (вказане значення) x (молярність) x (кількість частинок, дисоційованих від молекули розчиненої речовини)
  2. Розчини, виготовлені з різних типів розчинених речовин: осмолярність = (кількість частинок, дисоційованих від молекули розчиненої речовини) / (кількість літрів у розчині).
Оцініть статтю