Як соціальна взаємодія впливає на пам'ять?

Було виявлено, що соціалізація підтримує здоров’я мозку, і хоча точний механізм може бути не повністю зрозумілий, люди з сильною соціальною мережею зазвичай зберігають більше спогадів, ніж однолітки, які є більш ізольованими.

Пропозиції та думки інших можуть сильно вплинути на те, чи станеться помилка в пам’яті чи джерелі. Соціальна взаємодія може збільшити кількість помилок моніторингу джерела, з юридичними дослідженнями, які показали, що учасники приписували свою пам’ять невірному джерелу приблизно в 50% випадків.

Якщо людина не має регулярних контактів з іншими, вона може заплутатися і забути виконувати такі базові завдання, як їжа та ліки. Хоча технології можуть допомогти людям спілкуватися, відсутність майстерності може перешкодити деяким людям з проблемами пам'яті використовувати його.

Насичена соціальна мережа забезпечує джерела підтримки, зменшує стрес, бореться з депресією та підвищує інтелектуальну стимуляцію. Дослідження показали, що ті, хто найбільше спілкуються у своїй спільноті, відчувають найповільніший темп погіршення пам’яті.

ПЕРЕДЛОБНА КОРА: у деяких дослідженнях було виявлено, що у самотніх людей зменшення обсягів головного мозку в префронтальній корі, регіон, важливий для прийняття рішень і соціальної поведінки, хоча інші дослідження показують, що цей зв’язок може бути опосередкований факторами особистості.

Оцініть статтю