Як стать впливає на задоволеність роботою?

Жінки в середньому більш задоволені, ніж чоловіки і розрив залишається навіть тоді, коли ми враховуємо широкий спектр особистих, робочих і сімейних характеристик. Однак розрив зникає, коли ми включаємо вподобання щодо роботи, оскільки жінки надають більшого значення балансу між роботою та особистим життям і внутрішню бажаність роботи.

По всьому світу, знайти роботу жінкам набагато важче, ніж чоловікам. Коли жінки працевлаштовані, вони, як правило, працюють на низькоякісних роботах у вразливих умовах, і в найближчому майбутньому прогнозується незначне покращення.

Сексизм на робочому місці створює перешкоди для успіху жінок через нерівну оплату праці, гендерні стереотипи та меншу кількість просувань по службі. Щоб створити паритет для жінок у бізнесі, ми спочатку маємо зрозуміти фактори, що сприяють гендерній нерівності на робочому місці, а потім знайти способи боротьби з нею.

Це може статися через використання посадових інструкцій, які більше підходять для чоловіків, надання переваги кандидатам на основі зовнішнього вигляду, нехтування жіночою мовою та пропонування різної зарплати чоловікам і жінкам за ту саму роботу.

У підлітковому віці рівень задоволеності життям відносно низький (Goldbeck та ін., 2007; Baiocco та ін., 2019; Izzo та ін., 2022). Крім того, задоволеність життям зазвичай нижча серед дівчат, ніж хлопців (Інчлі та ін., 2016; OECD, 2017; Чен та ін., 2020). Іншими словами, хлопчики більш задоволені своїм життям, ніж дівчатка.

Таким чином, ми виявили, що кожна заявка, подана жінкою, має на 35% більше шансів отримати роботу, ніж чоловік. У цій статті ми розглядаємо можливі причини цих відмінностей на кожному етапі циклу найму (пошук вакансій; заявки та співбесіди).

Оцініть статтю