Як створюються кольори північного сяйва?

Різноманітність кольорів і форм північного сяйва Північне сяйво часто виникає нізвідки. Їх колір залежить від типу молекул повітря. Атоми кисню світяться зеленим на висоті 100 кілометрів, а потім від оранжевого до червоного на висоті 200 кілометрів. Від блакитного до фіолетового утворюється збудження атомів азоту.

Колір північного сяйва залежить від компонента, в який потрапляють заряджені частинки сонячного вітру. Наприклад, на висоті від 100 до 150 км утворюється зеленувате світло, коли заряджені частинки зустрічаються з атомами кисню.

Зелений і рожево-червоний відтінки зумовлені збудженими атомами кисню. Зелений колір походить від атомів кисню на висоті від 100 до 150 кілометрів, а червоний – від 150 до 350 кілометрів над землею.

Колір північного сяйва залежить від того, який газ викликає світіння зарядженої сонячної плазми. Азот зазвичай світиться синім або фіолетовим кольором, Кисень може випромінювати червоний або зелений колір залежно від його щільності та середовища.

Магнітне поле Землі найслабше на полюсах. Там сонячний вітер змушує молекули повітря світитися на висоті від 65 до 800 кілометрів: Кисень випромінює зелене і червоне світлоЗ іншого боку, азот випромінює фіолетове світло – вражаюче північне сяйво.

Їх колір залежить від типу молекул повітря. Атоми кисню світяться зеленим на висоті 100 кілометрів, а потім від оранжевого до червоного на висоті 200 кілометрів. Від блакитного до фіолетового утворюється збудження атомів азоту. Однак для цього потрібно багато енергії, тому блакитне північне сяйво з’являється рідко.

Оцініть статтю