Яка різниця між активатором і деактиватором?

Активуюча група: активуюча група – це група, яка має тенденцію донорства електронів, наприклад CH3, c2h5 тощо. Дезактивуюча група: дезактивуючі групи – це групи, які мають тенденцію до відведення електронів, наприклад no2, nh3 тощо. 21 жовтня 2018 р.

Взагалі кажучи, донори/активатори електронів мають неподілену пару електронів або електронну густину, яка «штовхає» в бензол. Електронотводи/дезактиватори мають позитивний заряд на заміснику або дуже електронегативному атомі, прикріпленому до нього, який «витягує» електрони з бензолу.

Якщо замісник збільшує швидкість реакції відносно H, його називають активуючим. Якщо він зменшує швидкість відносно H, це називається дезактивуючим. (Ці показники потрібно виміряти експериментально).

Швидкість нітрування в похідних бензолу Ці групи називаються дезактивуючими групами в цій реакції. Замісники, які легко віддають електронну десницю кільцю, або які ефективно стабілізують катіонний проміжний продукт, сприяють реакції. Ці групи називаються активуючими групами в цій реакції.

Кетони є прикладом груп, які дезактивувати ароматичне кільце через резонанс. Подібна дезактивація також відбувається з іонами амонію, нітрогрупами, альдегідами, нітрилами, сульфокислотами та групами з карбонілом, приєднаним до кільця (аміди, складні ефіри, карбонові кислоти та ангідриди).

Активатори збільшують швидкість електрофільного ароматичного заміщення, а дезактиватори зменшують: два фактори визначають, чи група донорує електрони чи відкликає їх. Такими факторами є індуктивний і резонансний ефекти.

Оцініть статтю