Яка різниця між багатозадачністю та мультипрограмуванням і розподілом часу?

Якщо в мультипрограмуванні кілька програм виконуються одночасно, то в багатозадачності одна програма розділена на кілька завдань, які можуть виконуватися одночасно. Багатозадачні операційні системи також відомі як операційні системи з розподілом часу.

Основна відмінність між мультипроцесором і мультипрограмуванням полягає в кількості процесорів. Багатопроцесорна обробка використовує кілька процесорів для одночасного виконання кількох завдань, тоді як мультипрограмування дозволяє одночасно виконувати кілька програм за допомогою одного процесора.

Багатокористувацьке програмне забезпечення — це програмне забезпечення, яке забезпечує доступ кільком користувачам комп’ютера. Операційна система з розподілом часу: вона використовує планування процесора та мультипрограмування, щоб надати кожному користувачеві невелику частину спільного часу на комп’ютері. Кожен користувач має окрему програму в пам'яті.

Першою операційною системою, яка використовувала метод багатозадачності, була Unix. Навіть Windows використовувала превентивну багатозадачність у перших версіях Windows 95 і Windows NT. Крім того, Macintosh використовував проактивну багатозадачність в OS X.

Поділ часу або (багатозадачність) є логічне продовження мультипрограмування. У системах розподілу часу ЦП виконує кілька завдань, перемикаючись між ними, але перемикання відбуваються настільки часто, що користувачі можуть взаємодіяти з кожною програмою під час її виконання.

Мультипрограмування: коли кілька програм виконуються одночасно на одному пристрої, це мультипрограмування. Багатозадачність: Коли один ресурс використовується для обробки кількох завдань, це багатозадачність. Багатопотоковість: це розширена форма багатозадачності.

Оцініть статтю