Яка різниця між генами та алелями хромосом ДНК?

Ген — це невелика ділянка ДНК у хромосомі, яка кодує певну характеристику або білок. Алелі — це різні форми одного гена. Наприклад, колір очей є геном, але блакитний, зелений, коричневий тощо є алелями.

Гени — це ділянки ДНК, які кодують певні білки або функціональну РНК. Алелі, з іншого боку, є різними версіями одного гена. Вони можуть призводити до змін таких рис, як колір очей. Розуміння цих відмінностей має вирішальне значення для вивчення моделей успадкування.

Гени — це сегменти дезоксирибонуклеїнової кислоти (ДНК), які містять код для певного білка, який функціонує в одному чи кількох типах клітин організму, або код для функціональних молекул рибонуклеїнової кислоти (РНК). Хромосоми — це структури в клітинах, які містять гени людини.

Коли гени існують у різних хромосомах, вони мають тенденцію до незалежного сортування під час рекомбінації. Алелі можуть бути присутніми в одній хромосомі. У таких випадках ці алелі не сортуються незалежно і передаються гаметам як одиниця.

Якою б не була частота, алелі зараз визначаються найзагальнішим чином, а саме як різні нуклеотидні послідовності одного гена— тобто як зміни однієї чи кількох основ (аденін, тимін, цитозин і гуанін) відносно еталонної послідовності основ ДНК.

ДНК розташована в хромосомах сегментами, які називаються генами. Один ген повідомляє клітині, як виробляти один білок. Різні варіації гена називаються алелями. Кожен з батьків передає дитині один алель для кожного гена.

Оцініть статтю