Яка різниця між геномною та ДНК?

ДНК (точніше нуклеотиди, з яких вона складається) є основною одиницею коду життя, а геном — це загальна кількість цього коду. Деякі ДНК у формі плазміди не включені в код.

ДНК є інформаційною молекулою для всіх живих організмів. Вся ДНК організму називається його геномом. Деякі геноми неймовірно малі, наприклад, геноми вірусів і бактерій, тоді як інші геноми можуть бути майже незрозуміло великими, як, наприклад, у деяких рослин.

Геномна ДНК становить загальну генетичну інформацію організму. Геном майже всіх організмів є ДНК, виняток становлять лише деякі віруси, які мають геноми РНК. Молекули геномної ДНК, як правило, великі і в більшості організмів організовані в ДНК-білкові комплекси, які називаються хромосомами.

Геноміка — це міждисциплінарна галузь молекулярної біології, яка зосереджується на структурі, функціях, еволюції, картографуванні та редагуванні геномів. Геном — це повний набір ДНК організму, включаючи всі його гени, а також його ієрархічну тривимірну структурну конфігурацію.

ДНК відповідає за побудову та підтримку людської структури. Гени — це сегменти вашої ДНК, які надають вам фізичні характеристики, які роблять вас унікальними. Разом ваше тіло має повну інструкцію з використання, яка розповідає вашим клітинам, як поводитися.

Геноми складаються з молекул ДНК, які містять багато генів. Геном усіх живих організмів складається з ДНК, дуже довгий дволанцюговий хімічний полімер (рис. 2-1). Кожен ланцюг ДНК складається з чотирьох різних одиниць, званих нуклеотидами, які пов’язані між собою, утворюючи довгий ланцюг (рис. 2-2).

Оцініть статтю