Яка різниця між орієнтацією на завдання та орієнтацією на его?

Люди, орієнтовані на завдання, вважають, що здібності можуть змінюватися, і зосереджуються на навчанні, самоорієнтації, майстерності, особистому вдосконаленні та зусиллях. Его-орієнтовані люди вважають, що здібності фіксовані, і зосереджуються на продуктивності, результатах, інших орієнтаціях і особистому успіху.

Учні, орієнтовані на завдання, почуваються успішними, коли докладають зусиль і навчаються чомусь новому. Студенти з его-орієнтацією визначають успіх як кращі результати, ніж їхні однокласники, і демонстрацію своїх вищих здібностей іншим.

Надійна орієнтація на завдання підживлює внутрішню мотивацію та особисте задоволення, тоді як зважена орієнтація на его запроваджує здорову конкуренцію. Тим не менш, заглиблення в негативні сторони нестримної орієнтації его розкриває потенціал вигорання, напружених стосунків і тунельного бачення зосередженості на зовнішньому підтвердженні.

Було висунуто гіпотезу, що спортсмени з більш високим рівнем его цільової орієнтації будуть більше надавати перевагу результатам гри, оцінці значущих інших і порівнянню з однолітками, тоді як спортсмени з вищою цільовою орієнтацією будуть більше надавати перевагу навчанню, зусиллям і…

У той час як було виявлено, що люди з орієнтацією на завдання збільшують зусилля та наполегливість, коли стикаються з проблемою, люди, орієнтовані на его, схильні сприймати проблему як особисту нестачу здібностей і оцінювати ситуацію більш несприятливо (Такі, Брюер та Вільямсон, 2002). .

Наприклад, бігун, який має кращий час від однієї гонки до іншої, або футболіст, який покращився з минулого сезону. 2. Его-орієнтований спортсмен оцінює свої результати, порівнюючи себе з іншими. Наприклад, тенісист, який виграв матч.

Оцініть статтю