Яка різниця між збудженням і випромінюванням електронів?

Спектр випромінювання описує довжини хвиль спектру, випромінюваного енергетичним об’єктом. Спектр збудження — це діапазон довжин світлових хвиль, які додають енергію флуорохрому, змушуючи його випромінювати світлові хвилі, спектр випромінювання2.26 лютого 2020 р

Випромінюване світло завжди має більшу довжину хвилі, ніж світло збудження (Закон Стокса) і триває до тих пір, поки збуджуюче освітлення охоплює флуоресцентний зразок. Якщо збудливе випромінювання припиняється, флуоресценція припиняється.

Атом переходить з основного стану в збуджений стан, приймаючи енергію від свого оточення в процесі, який називається поглинанням. Електрон поглинає енергію і переходить на вищий енергетичний рівень. У зворотному процесі, емісії, електрон повертається в основний стан, вивільняючи додаткову енергію, яку він поглинув.

Ключова відмінність між збудженням та іонізацією в атомі полягає в тому, що потенціал збудження для електрона – це енергія, необхідна для того, щоб він перескочив з одного дискретного енергетичного рівня на інший, тоді як потенціал іонізації – це енергія, необхідна для ефективного видалення електрона з атома. .

Поглинання та збудження можна виміряти: спектр поглинання показує всі довжини хвилі, на яких світло поглинається флуорофором, тоді як спектр збудження показує довжини хвилі світла, які флуорофор поглинає, щоб випромінювати на певній довжині хвилі.

Коли збуджений електрон повертається до стану нижчої енергії, він піддається електронній релаксації (дезбудженню). Це супроводжується випромінюванням фотона (радіаційна релаксація/спонтанне випромінювання) або передачею енергії іншій частинці.

Оцініть статтю