Які 7 книг були вилучені з Біблії?

Під час Реформації, переважно з доктринальних причин, протестанти вилучили зі Старого Завіту сім книг (1 і 2 Маккавеїв, Сираха, Премудрості, Баруха, Товита і Юдіф) і частини двох інших (Даниїла та Естер), хоча ці книги вважалися канонічними від початку історії Церкви.

Що це таке? A: У католицькій Біблії є сім книг – Барух, Юдиф, 1 і 2 Маккавеїв, Сирах, Товіт і Мудрість – які не включені до Протестантська версія Старого Завіту. Ці книги називаються второканонічними книгами.

Мартін Лютер не видаляв жодної книги з Біблії. Він зізнався, що деякі йому не подобаються (особливо Джеймс), але вважав, що редагувати книги з Біблії було значно вище його зарплати! Однак Лютер зменшив акцент на книгах, відомих як апокрифи, і стверджував, що вони неканонічні.

  • Книги апокрифів. 1 Ездри та 2 Ездри (150-100 рр. до н. е.) Товит (200 р. до н. е.) Юдиф (150 р. до н. е.) Доповнення до Естер (Вульгата Естер 10:4 – 16:24) (140-130 рр. до н. е.) Мудрість Соломона (30 р. до н. е.) .. .
  • Книги псевдоепіграфа. Послання Варнави. 3 Маккавеїв. 4 Маккавеїв. Успіння Мойсея (Заповіт Мойсея) Книга Еноха.

Є багато причин. Їхня пізня дата створення, можливо, зробила їх надто давніми, щоб вважати їх Святим Письмом. Крім того, той факт, що вони були грецькою мовою, міг відштовхнути деяких єврейських мислителів, які також могли знайти певний зміст, що суперечить попереднім єврейським вченням.

Реформатори стверджували, що ці кн не мали достатньої історичної точності і не вважалися богонатхненними. Вони вірили в суворе дотримання Єврейських Писань, які вважали єдиним авторитетним джерелом.

Оцініть статтю