Які два недоліки дедуктивного міркування?

Дві загальні категорії дедуктивних помилок: 1) проблеми зі СТРУКТУРОЮ аргументів, що впливають на валідність; та 2) проблеми з ФАКТИЧНОЮ основою приміщень, які впливають на надійність.

Важливим недоліком дедуктивного міркування є те, що це не веде до справді нової інформації. Це означає, що висновок лише повторює інформацію, вже знайдену в приміщеннях. Ампліативне міркування, з іншого боку, виходить за межі приміщень, отримуючи справді нову інформацію.

Однак дедуктивне міркування також має деякі недоліки, наприклад, будучи обмежена якістю та кількістю ваших даних, схильність до помилок або упереджень у вашій логіці та нездатність пояснити несподівані чи нові відкриття.

Дедуктивні помилки це помилки в міркуванні, які роблять дедуктивний аргумент недійсним або необґрунтованим. Ці помилки можуть бути спричинені неправильною логікою, помилковими передумовами або нерелевантною інформацією. Деякі з найпоширеніших дедуктивних помилок включають підтвердження консеквенту, заперечення антецеденту та циклічні міркування.

Сила дедуктивних аргументів полягає в тому, що вони гарантують свої висновки. Слабкість така вони застосовують відомі принципи до конкретних висновків, але не відкривають нових принципів. Короткий дедуктивний аргумент, зведений до його основ, таких як цей, називається силогізмом.

Найбільша слабкість індуктивного міркування полягає в тому Ви ніколи не отримаєте 100% впевненості в цьому. Це робить зроблені з нього висновки дуже вразливими до змін у змінних, про які ви не знаєте.

Оцініть статтю