Які клітини утворюють ретиногіпоталамічний шлях?

Ретиногіпоталамічний тракт бере початок у гангліозні клітини сітківки, які містять меланопсин як фотопігмент. Світлова інформація, що сприймається гангліонарними клітинами сітківки, моносинаптично передається до SCN через зоровий нерв (рис. 1).

У нейроанатомії ретиногіпоталамічний тракт (RHT) є вхідним шляхом світлової нервової системи, який бере участь у циркадних ритмах ссавців. Походженням ретиногіпоталамічного тракту є світлочутливі гангліозні клітини сітківки (ipRGC), які містять фотопігмент меланопсин.

Ретиногіпоталамічний тракт відноситься до шлях, який переносить світлову інформацію від гангліозних клітин сітківки, що містять меланопсин, до супрахіазматичного ядра (SCN) через зоровий нерв.

Всередині оболонки знаходяться ~2100 нейронів містять аргінін вазопресин (AVP, ~20% усіх клітин SCN), ~1100 містять ангіотензин II і ~500 містять метенкефалін. У більшості нейронів SCN нейропептиди локалізовані разом з ГАМК (36), хоча деякі клітини можуть бути глутаматергічними (37).

Підмножина фоточутливих гангліозних клітин сітківки (pRGC — показано синім кольором) виявляє світло безпосередньо за допомогою «синього» світлочутливого фотопігменту, який називається меланопсин або OPN4. Таким чином, фотодетектування в сітківці відбувається в трьох типах клітин: палички, колбочки та pRGC.

Три найпоширеніші типи гангліозних клітин у приматів називаються карликові клітини, парасолькові клітини та малі бістратифіковані клітини, і разом вони складають приблизно 70% усіх гангліозних клітин.

Оцініть статтю