Які можливі небезпеки при роботі з цитостатиками?

є цитостатики мутагенну, канцерогенну та тератогенну дію [2]. Неможливо виключити небезпеку для здоров'я, якщо ці речовини використовуватимуть без захисту, тому правильне поводження з цитостатиками та точні знання є абсолютно необхідними.

Загальні правила поведінки: • Попадання на шкіру та слизові оболонки, Слід уникати потрапляння в очі, вдихання та ковтання цитостатиків. Працювати з розчинами, що містять цитостатики, таблетками, мазями та забрудненими ними матеріалами, слід лише в захисних рукавичках та захисному халаті!

Канцерогенні речовини та їх пари (аерозолі або пил), незалежно від концентрації, температури та часу впливу, можуть викликати розвиток ракової тканини в організмі при вдиханні, ковтанні або контакті зі шкірою та слизовими оболонками.

Після випадкового викиду цитостатиків необхідно негайно повідомити лікаря підприємства та осіб, відповідальних за охорону праці.. Усі нещасні випадки повинні бути письмово задокументовані.

Захисні окуляри з бічним захистом, захисні рукавички, Респіратор з рівнем захисту не нижче FFP3 відповідно до правил професійної асоціації щодо використання засобів захисту органів дихання (BGR 190).

Оскільки цитостатики є сильнодіючими препаратами, які також можуть мати канцерогенну, мутагенну дію на зародкові клітини та репродуктивну токсичність (CMR), Вони можуть становити небезпеку для персоналу, який працює з цими ліками.

Оцініть статтю