Які різні стилі виховання вивчаються?

На основі поєднання двох параметрів – вимогливості та чуйності – вони визначили чотири стилі виховання: авторитетний (тобто висока вимогливість і висока чуйність); авторитарний (тобто висока вимогливість і низька чуйність); поблажливий (тобто низька вимогливість і висока чуйність); і …18 вересня 2018 р

психолог Діана Баумрінд У 1960-х роках психолог Діана Баумрінд виявив три основні стилі виховання: авторитарний, авторитетний і вседозвільний.');})();(function(){window.jsl.dh('8Sa5ZuLgHsbVkdUP_YjzwQs__36','

Дослідники згрупували стилі виховання в 3, 4, 5 або більше психологічних конструкцій. Вміст цієї теми буде зосереджений лише на 4 категоріях виховання: авторитарний, авторитетний, вседозволений і незаангажований. Кожна категорія використовує унікальний підхід до того, як батьки виховують своїх дітей.

Авторитетне (також відоме як збалансоване) виховання широко вважається найефективнішим стилем, оскільки забезпечує дітям безпеку та підтримку. Проте включення дозволених або авторитарних елементів у збалансований підхід може бути корисним під час виховання дитини з нетиповими потребами.

Баумрінд теоретизував це Поведінку дітей можна пояснити специфічним стилем виховання, який вони відчували вдома. Вона розробила теорію опори, яку вона назвала для опису важливих аспектів виховання, які формують те, як вони взаємодіють зі своїми дітьми.

Діана Баумрінд Діана Баумрінд, клінічний психолог і психолог розвитку, винайшов такі стилі виховання: авторитетний, авторитарний і вседозволений/поблажливий. Пізніше Маккобі та Мартін додали стиль непричетності/недбалості.

Оцініть статтю