Які три типи меристематичної тканини рослин?

За розташуванням у рослині меристеми поділяються на верхівкові (розташовані на коренях і кінчиках пагонів), бічні (у судинному та пробковому камбіях) і інтеркалярні (у міжвузлях або областях стебла між місцями прикріплення листя та основами листя). , особливо деяких однодольних (наприклад, трав).

Залежно від положення в організмі рослини меристеми поділяють на групи апікальна, бічна або інтеркалярна меристема. Стебло має апікальну меристему у верхівці пагона, інтеркалярну меристему у вузлах і бічну меристему у вигляді камбію у судинних пучках.

– У рослин меристематичні тканини у рослин є клітини, що діляться, які в певних конкретних регіонах відповідають за ріст рослин. Залежно від розташування меристематичні тканини поділяються на апікальні, бічні та інтеркалярні. – Зростання рослини в довжину і зростання діаметра рослини здійснюється цими клітинами.

Верхівкові меристеми пагона та кореня знаходяться на верхівці пагона та кореня відповідає за первинний ріст. Бічні меристеми створюють бічні пагони та коріння (вторинний ріст) від основного стебла або кореня рослини. Інтеркалярні меристеми відповідають за подовження тканини між вузлами.

Існує три типи меристеми, які розрізняються залежно від положення меристеми апікальна меристема, інтеркалярна меристема і бічна меристема. Ці меристеми виконують різні дії залежно від свого розташування. Апікальна меристема розташована на кінчику коренів, стебла та гілок.

Верхівкова меристема кореня утворює три основні меристеми: прокамбій, основна меристема і протодерма. Прокамбій дає початок судинним тканинам, включаючи первинну ксилему та первинну флоему.

Оцініть статтю