Які загальні властивості скелетних серцевих і гладких м’язів?

З’являються як скелетні, так і серцеві м’язи смугасті, або смугасті, тому що їх клітини розташовані пучками. Гладкі м’язи не є поперечно-смугастими, оскільки їх клітини розташовані листками, а не пучками.Mar 5, 2021

Скелетний, гладкий і серцевий м'язи виконують дуже різні функції, але вони мають однаковий основний склад. М’яз складається з тисяч еластичних волокон, щільно з’єднаних між собою. Кожен пучок загорнутий у тонку прозору мембрану, яка називається перимизієм.

Структурна характеристика поперечносмугастого, гладкого та серцевого м’язів

Тканинагістологія
Смугаста/СкелетнаДовге циліндричне волокно, посмуговане, багато периферійно розташованих ядер
серцевийКоротке, гіллясте, смугасте, одне центральне ядро
ГладкийКороткі, веретеноподібні, без помітної смугастості, одне ядро ​​в кожному волокні

Серцевий м'яз, як і скелетний, є складається з саркомерів, які забезпечують скорочувальну здатність. Однак, на відміну від скелетних м’язів, серцевий м’яз знаходиться під мимовільним контролем. Серцевий м'яз відповідає за скорочувальну здатність серця і, отже, за насосну дію.

Що з перерахованого є важливою подібністю між скелетними, серцевими та гладкими м’язами? Усі три залежать від міофіламентів для скорочення. Їх плазматична мембрана називається сарколемою.

Усі три м’язові тканини мають деякі спільні властивості; усі вони демонструють властивість, яка називається збудливістю, оскільки їхні плазматичні мембрани можуть змінювати свій електричний стан (з поляризованого на деполяризований) і посилати електричну хвилю, яка називається потенціалом дії, по всій довжині мембрани.

Оцініть статтю