Який оптимістичний погляд Адама Сміта на капіталізм?

Зрештою, він був філософом, з філософською зневагою до марноти багатства. швидше, у накопиченні капіталу Сміт бачив величезну користь для суспільства. Бо капітал — якщо він використаний у механізмах — забезпечив саме той чудовий поділ праці, який примножує продуктивну енергію людини.

Адам Сміт і сучасний капіталізм. Ідеї ​​Адама Сміта часто вважають основою сучасного капіталізму. Він аргументував мінімалістичний уряд, який здійснював лише обмежене втручання в економіку, виклик панівним моделям меркантилізму, які практикували більшість європейських імперських держав.

Адама Сміта зазвичай вважають великим оптимістом щодо комерції та комерціалізму. З такою оцінкою узгоджується загальноприйнятий погляд на те, що Сміт вірив у прогрес: він мав оптимістичний погляд на історію.

конкуренція, особистий інтерес і laissez faire.

Сміт стверджував, що людина інвестувала б ресурс — наприклад, землю чи працю — так, щоб отримати від нього найвищий прибуток. Отже, усі види використання ресурсу повинні приносити однакову норму прибутку (з поправкою на відносну ризикованість кожного підприємства). Інакше призведе до перерозподілу.

Таке визначення дав Адам Сміт. Його також називають «батьком економіки». Відповідно до цього визначення, економіка – це наука, що вивчає тільки багатство. Він стосується виробництва, розподілу та споживання. Це визначення, орієнтоване на багатство, стосується причин, що стоять за створенням багатства.

Оцініть статтю