Який погляд Карла Маркса на суспільство?

Теорії Маркса сформували соціологічну перспективу, яка називається теорія конфлікту, який стверджував, що капіталістичні суспільства побудовані на конфліктах між робітниками та правителями. Згідно з цією теорією, суспільство покладається на класовий конфлікт, щоб утримати багатих при владі, а бідних — як підлеглих уряду.

Маркс стверджує, що в суспільстві існує нерівність, заснована на соціально-класових відмінностях. Маркс стверджує, що для того, щоб покращити суспільство та зробити його справедливішим, потрібні масштабні зміни. Марксизм критикують за те, що він ігнорує інші важливі чинники, такі як стать та етнічна приналежність, надто зосереджуючи увагу на соціальному класі.

Марксизм — це широка філософія, розроблена Карлом Марксом у другій половині 19 століття, яка об’єднує соціальну, політичну та економічну теорії. Це так головним чином займається боротьбою між робітничим класом і класом власності та віддає перевагу комунізму та соціалізму над капіталізмом.

Маркс вважав, що капіталізм, з його наголосом на прибутках і приватній власності, призвів до нерівності між громадянами. Таким чином, його метою було заохочувати систему, яка сприяла безкласовому суспільству, в якому кожен ділився благами праці, а державний уряд контролював всю власність і багатство.

Карл Маркс, філософ, економіст і політичний теоретик, вважав, що ідеальне суспільство було б такий, у якому засоби виробництва колективно володіли робітники, які контролювали економіку та суспільство.

У соціологічній теорії Маркса суспільство є визначається і структурується економічними системами. Тому Маркс і марксизм критично аналізують капіталізм як економічну систему, яка формує і формує суспільство.

Оцініть статтю