Який реальний приклад високої питомої теплоємності?

Вода має високу питому теплоємність, тобто для підвищення температури води потрібно більше енергії, ніж для інших речовин. Ось чому вода є цінною для промисловості та в радіаторі вашого автомобіля як охолоджувач.6 червня 2018 р

В якості ізоляторів можна використовувати матеріали з високою питомою теплоємністю. Деревина, наприклад, має високу питому теплоємність. Влітку в дерев’яних будинках всередині буде прохолодніше. Будівельники можуть підібрати відповідні будівельні матеріали залежно від розташування та висоти.

Питома теплоємність використовується в реальних програмах, таких як системи опалення, приготування їжі та вибір матеріалів у промисловості. У системах опалення вирішальне значення має питома теплоємність речовин. Наприклад, вода часто використовується в радіаторах і системах центрального опалення через її високу питому теплоємність.

Рідка вода має одну з найвищих питомих теплоємностей серед звичайних речовин, близько 4184 Дж⋅кг−1⋅K−1 при 20 °C; але льоду, трохи нижче 0 °C, становить лише 2093 Дж⋅кг−1⋅K−1. Питома теплоємність заліза, граніту та водню близько 449 Дж⋅кг−1⋅K−1, 790 Дж⋅кг−1⋅K−1 та 14300 Дж⋅кг−1⋅K−1 відповідно.

Пісок також має відносно низьку питому теплоємність. Вода, з іншого боку, має дуже високу питому теплоємність. Щоб підвищити температуру води, потрібно набагато більше енергії, ніж піску. Це пояснює, чому пісок на пляжі стає гарячим, а вода залишається прохолодною.

вода Отже, води речовина з найбільшою питомою теплоємністю.

Оцініть статтю