Який зв’язок між монетарною політикою та цінами на активи?

Канал цін на активи диктує обернена залежність між шоками в монетарній політиці та змінами цін на активи. Таким чином, канал цін на активи узгоджується з більшою частиною літератури.

Інфляція впливає на ціни, які ми платимо за продукти харчування та паливо. Це також імовірно знизити ціни на фінансові активи, принаймні до тих пір, поки інвесторам не стане зрозуміло, наскільки зростає процентна ставка центрального банку.

Жорсткіша грошово-кредитна політика призводить до збільшення швидкості капіталізації майбутніх грошових потоків фірм, що призводить до зниження цін на акції.

Постійне зростання цін на фінансові активи, такі як житло та акції, вартість якого значно перевищує довгостроковий стійкий рівень. Ціни можуть бути керовані, оскільки очікування майбутнього зростання цін залучають нових покупців на ринок.

Велика емпірична література надала чіткі докази цього сукупні умови інвестування та кредитування дуже чутливі до змін монетарної політики. З теоретичного боку, формування капіталу та фінансові тертя відіграють ключову роль у механізмі передачі низки популярних макромоделей.

Теорія монетарної політики припускає це негативний шок для монетарної політики, що знижує відсоткові ставки, підвищує ціни на активи. Нижча відсоткова ставка знижує вартість запозичень, підвищує рівень інвестицій (скажімо, для фірм або покупців житла) і, таким чином, підвищує ціну активів.

Оцініть статтю