Яку функцію виконують пілі прокаріотичної клітини?

На поверхні прокаріотів часто є відростки (виступи). Джгутики і деякі пілі є використовується для пересування, фімбрії допомагають клітині прилипати до поверхні, а статеві пілі використовуються для обміну ДНК.

Пілі, також відомі як фімбрії, є білковими, ниткоподібними полімерними органелами, що експресуються на поверхні бактерій. Вони коливаються від кількох часток мікрометра до > 20 мкм у довжину та змінюються від < 2 до 11 нм у діаметрі. Їх функції включають посередництво міжклітинних взаємодій, рухливості та поглинання ДНК.

Білок PilA нетипової Haemophilus influenzae відіграє певну роль у утворення біоплівки, приєднання до епітеліальних клітин і колонізація верхніх дихальних шляхів ссавців.

Деякі пілі, які називаються пілі типу IV (T4P), створюють рухливі сили. Зовнішні кінці пілі прилипають до твердого субстрату, або до поверхні, до якої прикріплена бактерія, або до інших бактерій. Потім, коли пілі скорочуються, вони тягнуть бактерію вперед, як гак.

Багато видів бактерій, у тому числі Pseudomonas aeruginosa, Neisseria gonorrhoeae та Myxoccocus xanthus, рухаються своїм тілом не за допомогою гвинтоподібних джгутиків для плавання, а за допомогою тягнучи за тверду поверхню своїми полярними пілями IV типу. Волокна пілі IV типу являють собою спіралеподібні збірки витягнутих субодиниць піліну [1].

Пілі — це короткі, схожі на волоски структури на клітинній поверхні прокаріотичних клітин. Вони можуть грати роль у русі, але частіше залучаються до нього прилипання до поверхонь, що сприяє зараженню та є ключовою характеристикою вірулентності.

Оцініть статтю