Яку потужність виробляє торієвий реактор?

Реактор працюватиме на потужності 300 МВт з використанням торій-плутонієвого або торій-U-233 затравкового палива у формі змішаного оксиду. Він пом’якшується важкою водою (і охолоджується легкою водою) і з часом зможе самостійно виробляти U-233. 2 травня 2024 р.

У природі його в три-чотири рази більше, ніж урану, але історично він мало використовувався в промисловості чи виробництві електроенергії. Це частково тому, що сам по собі торій не є ядерним паливом, але його можна використати для його створення.

Торій має ряд переваг перед звичайним ядерним паливом, ураном-235. Торій може генерувати більше матеріалу, що розщеплюється (урану-233), ніж він споживає під час заправки реактора з водяним охолодженням або розплавленої солі, і він генерує менше довгоіснуючих другорядних актиноїдів, ніж плутонієве паливо.

Хоча деякі задаються питанням, чи можна використовувати торій у ядерній зброї, і стурбовані можливістю створення торієвої бомби, торій насправді не може бути зброєю, оскільки він не виробляє достатньо відновленого плутонію, який необхідний для створення ядерної зброї.

Невелика кількість торію може виробляти величезну кількість енергії, що робить його дуже ефективним джерелом палива. Така ефективність забезпечує більший запас ходу та зменшення потреб у дозаправці та підзарядці транспортних засобів, що працюють на торію.

Торій не працює так добре, як U-Pu в швидкому реакторі. Таким чином, час подвоєння розмноження є меншим для торієвих циклів, ніж для уран-плутонієвих циклів у швидких реакторах. Крім того, торієві цикли не є ідеальними для реакторів, які вимагають чудової нейтронної економії (наприклад, концепції породження та спалювання).

Оцініть статтю